InfoSbor.com Головна сторінка → Створення лісових угідь і живоплотів матиме вирішальне значення для підтримки запилювачів в Уельсі

Створення лісових угідь і живоплотів матиме вирішальне значення для підтримки запилювачів в Уельсі

(Увага! Цей текст перекладений недосвідченим перекладачем.
Можливі помилки.
Джерело інформації знаходиться тут: britishecologicalsociety.org)

Прес-реліз UKCEH.

Найбільше дослідження чисельності запилювачів в Уельсі показало, що виробництво лісових масивів і живоплотів може відіграти вирішальну роль у діях по обігу тому скорочення чисельності комах, які необхідні для врожайності сільськогосподарських культур та дикої природи. Результати опубліковані у Журналі прикладної екології.


Ringlet.
Автор: Jim Asher

До цих пір було напрочуд мало наукових даних про запилювачів в Уельсі в порівнянні з рештою Великобританії. Однак нове велике дослідження сотень різних ділянок виявило типи місцеперебування, в яких бджоли-запилювачі, журчалки та метелики найбільш численні.

Крупномасштабне дослідження було проведено Центром екології та гідрології Великобританії (UKCEH) та організацією Butterfly Conservation Wales спільно з урядом Уельсу та більш ніж 1000 землевласників по всій країні. Отримані дані показують, що ретельно керовані лісові масиви та створення живоплотів можуть зіграти ключову роль у схемах стимулювання землекористування, поряд з іншими діями, такими як відновлення лугів польових квітів та органічне землеробство з масовим цвітінням культур.

Дослідники, які обстежили 300 квадратів землі в Уельсі розміром 1 км на 1 км, виявили в широколистяних лісах удвічі більше комах, ніж у пасовищах, що інтенсивно вирощуються. Вони також припустили, що без живоплотів чисельність запилювачів на сільськогосподарських угіддях може впасти до 21 відсотка.

* Значення лісів для підтримки запилювачів широко не визнається *

Це пов'язано з тим, що живоплоти та широколистяні ліси, в які входять такі дерева, як дуб і клен, а також квітучі чагарники, забезпечують різноманітне середовище для запилювачів. Багато деревних видів рослин служать їжею для личинок, а також пилок і нектар для дорослих комах. Живі огорожі та лісові масиви також надають незаймані місця для гніздування та укриття для багатьох видів.

Нині лісові угіддя становлять лише 15 відсотків земельного покриву в Уельсі, тоді як близько трьох чвертей займають луки, більшість яких мало сприяє підтримці біорізноманіття, оскільки вони інтенсивно обробляються. Проте уряд Уельсу планує до 2050 посадити 180 000 гектарів нових лісів у рамках свого плану Net Zero Wales.

Д-р Джеймі Елісон з UKCEH, який керував новим дослідженням запилювачів в Уельсі, каже: «Створення лісових масивів при правильному плануванні є ключем до вирішення проблеми зміни клімату за рахунок уловлювання та зберігання великої кількості вуглецю. Однак він також має багато інших переваг, у тому числі для біорізноманіття комах.

«Цінність лісових угідь у підтримці запилювачів широко не визнається, але ми вважаємо, що вони можуть бути особливо важливими в таких країнах, як Уельс, де переважають інтенсивно оброблені луки з невеликою кількістю квітучих видів, що підтримують цих комах».


Green-veined White.
Автор: Peter Eeles

Проте д-р Елісон зазначив, що важливо ретельно збалансувати різні довкілля, щоб забезпечити додаткові функції, що підтримують різноманітність дикої природи.

Він каже: «Рішення не починається і не закінчується лісом. Луги диких квітів, менш інтенсивні луки та квітучі культури також відіграють свою роль у підтримці комах, у той час як тип деревини має вирішальне значення. Наприклад, дерев'яні плантації не приносять користі запилювачам, які процвітають на околицях і в порожнечі природних лісових масивів з різними видами квітучих рослин».

Дослідження, опубліковане в Журналі прикладної екології, показало, що довкілля з великою кількістю кольорів підтримують більшу кількість більше 50 видів запилювачів, включених у дослідження. Однак медоносні бджоли, які є дуже ефективними збирачами, мали тенденцію домінувати над іншими видами у районах із найбільшим квітковим покривом.

Громадська увага в основному зосереджена на керованих бджолах, які розлучаються через їх економічну цінність. "Незважаючи на те, що бджоли є ефективними запилювачами, медоносні бджоли - це лише один вид", - говорить д-р Елісон. «Ключовий висновок нашого дослідження полягає в тому, що необхідні різні підходи для надання допомоги «диким» запилювачам, включаючи інші види бджіл, дзюрчалок, метеликів та метеликів, з якими люди не справляються».

Близько третини світового виробництва продуктів харчування залежить від запилювачів, в основному комах, які мають вирішальне значення для підтримки популяцій інших тварин, а також рослин, але багато з цих видів комах скорочуються у Великій Британії та в усьому світі. Автори дослідження кажуть, що для успішного обігу назад глобального скорочення запилювачів у майбутній політиці та системах сільськогосподарських субсидій необхідно розглянути можливість створення лісових масивів та живоплотів у районах, які нині мають низький рослинний покрив.

Дослідники подякували велику кількість фермерів та землевпорядників, які дали дозвіл на проведення досліджень на їхній землі.

Д-р Джордж Тордофф з організації Butterfly Conservation, який координував обстеження запилювачів, каже: «Ці масштабні спільні зусилля з обстеження сільської місцевості Уельсу дали нам набагато краще розуміння здоров'я популяцій запилювачів і того, як це пов'язано з різними довкіллями і квітковим покривом, і протяжністю живоплотів в навколишньому ландшафті».


Джерело інформації: britishecologicalsociety.org (17 листопада 2021)
Автор джерела: Прес-служба BES
Напрямок перекладу: англійська > українська
Якість перекладу: погана (я вчуся перекладати тексти)
Дата опублікування: листопад 2021 року© Copyright
AntonInfo.com | InfoSbor.com