InfoSbor.com Головна сторінка → Дослідники роблять "жилети з високою видимістю", щоб відстежувати поведінку бджіл

Дослідники роблять "жилети з високою видимістю", щоб відстежувати поведінку бджіл

(Увага! Цей текст перекладений недосвідченим перекладачем.
Можливі помилки.
Джерело інформації знаходиться тут: britishecologicalsociety.org)

Група дослідників з Університету Шеффілда та The Bumblebee Conservation Trust випробувала нові недорогі способи спостереження за видами бджіл у Великій Британії, одягнувши їх у світлоповертаючі жилети з високою видимістю. Це нове дослідження буде представлене на віртуальному фестивалі екології Британського екологічного суспільства.


Мічений джміль із жовтохвостим хвостом у жилеті з високою видимістю.
Фотографія: Майкл Сміт

Дослідники прикріпили світлоповертаючі мітки до семи видів диких бджіл та комерційно виведених підвидів британських джмелів. Потім відстежувалася поведінка різних бджіл у пошуках їжі та тривимірні траєкторії польоту бджіл за допомогою веб-інтерфейсу спеціально створеної системи відстеження у реальному часі.

Відстеження бджіл у дикій природі є важливою частиною розуміння їхньої екології, дозволяючи вченим визначати їхню поведінку у пошуках їжі та навігації, а також їх переваги щодо гнізд.

В даний час відстежувати популяції бджіл дуже складно та дорого. Зазвичай використовувані методи, такі як гармонічні радари, орієнтовані більші види, такі як джмелі, які досить великі, щоб витримати вагу мітки радара. Таким чином, є кілька невідомих щодо поведінки дрібніших видів бджіл у Великій Британії.

Майкл Сміт, провідний автор і вчений-комп'ютерник з Університету Шеффілда, сказав: "Знайти бджолу складно, а пошук гнізд диких бджіл насамперед є надзвичайно важким і потребує багато часу, особливо для рідкісних чи менш відомих видів. Ми сподіваємося, що цей інструмент значно спростить їх пошук завдяки практичному підходу в даних дослідженнях.

Система виявилася успішною при моніторингу семи диких видів (понад 100 особин) на двох польових ділянках у Великій Британії, включаючи ділянку польових квітів в Університеті Шеффілда. Це стосувалося дрібних видів, таких як медоносні бджоли та одиночні бджоли-листорези. Система стеження могла виявляти бджіл на відстані до 40 метрів, і мітки досі виявлялися через тиждень після розгортання. Фактична світлоповертаюча мітка зроблена з тієї ж тканини, що і велосипедні жилети підвищеної видимості.


Бджоли виявлено за допомогою системи протягом 44 хвилин.
Фотографія: Майкл Сміт

Світлоповертаючі матеріали, такі як куртки з високою видимістю, корисні, тому що коли на них потрапляє світло, він відбивається назад до джерела. Отже, дослідники використовували камеру зі спалахом, щоб сфотографувати бджолу, і бджола у світлоповертальному жилеті виглядає як крихітна яскрава точка.


У жилеті є невеликий виступ, який дозволяє виявляти бджіл як збоку, так і спереду.
Фотографія: Майкл Сміт

Майкл Сміт сказав про пілотне випробування: «Ми несподівано виявили одного з наших джмелів на висоті кількох метрів у сосні поблизу, приблизно за 33 метри від системи стеження. Це не те місце, куди ми зазвичай дивилися б, усуваючи деякі людські упередження та мотивуючи використання системи для повторних спостережень."

Крім їх довговічності, дослідники не виявили суттєвої різниці в тривалості пошуку їжі чи кількості відвіданих кольорів між поміченими та не поміченими особинами. Ці результати припускають, що такі методи можна використовувати для безпечного моніторингу бджіл протягом усього життя.

Бджіл ловили сіткою і переносили в горщик для маркування маток, який зазвичай використовується бджолярами, а потім знерухомлювали холодним повітрям, що дозволяло безпечно і неінвазивно встановлювати мітки.

Система стеження побудована з готових недорогих компонентів і складається з камери з глобальним електронним затвором, спалахом та комп'ютером Raspberry Pi. Електронний затвор дозволяє робити дуже коротку витримку, що дозволяє висвітлювати сцену світлом від спалаху, ніж від Сонця.


Система стеження.
Побудована та сфотографована Майклом Смітом

Модель машинного навчання була навчена автоматично визначати тег у кадрі зображення та пізнавати різницю між реальними тегами та різними помилковими спрацьовуваннями. Потім вся система може в реальному часі виявляти появу бджоли в полі зору камери або відкидати помилкові спрацьовування, такі як шматочок пилку. Використовуючи систему, здатну виявляти бджоли в реальному часі, дослідники можуть шукати бджолу вручну і підтверджувати, чи правильно система стеження виявила справжню бджолу, і визначити, яка особина була виявлена.

Річард Комонт, науковий керівник The Bumblebee Conservation Trust, сказав: «Можливість відстежувати бджіл від простих для пошуку кормових ділянок до важкодоступних гнізд дає можливість знайти більше гнізд. Це означає, що набагато простіше встановити вимоги до місця гніздування, які можна буде врахувати під час консервації».

Є також деякі незавершені покращення, які покращать цей метод. Діапазон фотооб'єктива обмежений прямою видимістю та відстанню 40 м при використанні ширококутного об'єктива та спалаху за замовчуванням. У поточному прототипі позначені бджоли виглядають як ідентичні білі крапки.

Ця робота є значним досягненням, сказав Річард Комонц: «В даний час ми дуже мало знаємо про домашнє життя бджіл далеко від колоній, що містяться в неволі, в лабораторіях - величезне недогляд для цієї групи, що скорочується».

Подальші дослідження групи включатимуть використання системи стеження для пошуку нових гнізд та навчання моделі розпізнавання між кольоровими фільтрами на світлоповертаючих мітках, що дозволить віддалено ідентифікувати окремих помічених бджіл. Низька вартість систем стеження, подібних до цієї, може дозволити розширити автоматизований моніторинг запилювачів для усунення прогалин у даних.


Докладніше читайте тут:

Джерело інформації: britishecologicalsociety.org (18 грудня, 2020 року)
Автор джерела: Прес-служба BES
Напрямок перекладу: англійська > українська
Якість перекладу: погана (я вчуся перекладати тексти)
Дата опублікування перекладу: листопад 2021 року© Copyright
AntonInfo.com | InfoSbor.com