InfoSbor.com Головна сторінка → Допомагаючи новозеландським морським левам згладити дорогу додому

Допомагаючи новозеландським морським левам згладити дорогу додому

(Увага! Цей текст перекладено недосвідченим перекладачем.
Можливі помилки.
Джерело інформації знаходиться тут: britishecologicalsociety.org)

Університет штату Мічіган.

Аспірант Вероніка Франс створює новий спосіб перевизначення довкілля новозеландських морських левів. Робота, опублікована в журналі "Методи екології та еволюції", допоможе уникнути несподіванки, побачивши морських левів під час лісової прогулянки.


Новозеландські морські леви відпочивають у лісі
Фото: Jim Fyfe

Докторант Університету штату Мічиган (МДУ) Вероніка Франс та її колеги вигадали новий спосіб перегляду умов проживання новозеландських морських левів, що знаходяться під загрозою зникнення, перед зростаючими популяціями. Робота допоможе виключити сюрпризи, що відбуваються під час зустрічі з морськими левами у лісовій прогулянці або на задньому ганку. Що там якраз і відбувається.

Робота опублікована у журналі "Методи екології та еволюції" за цей місяць.

Франс та його колеги з Нової Зеландії, Німеччини та Бельгії працювали над збільшенням обсягу інформації про моделі поширення видів, щоб включити набагато більше відомостей, які більш реалістично відображають, куди прямують морські леви. Менеджери з охорони природи давно скаржилися, що ці моделі не відображають реальність, тому створення більш досконалого інструменту може виявити перешкоди на шляху до більш відповідного довкілля.

"Одна справа для рейнджерів спостерігати за морськими левами на піщаних пляжах, але зовсім інша справа для них - пробиратися через ліси в пошуках дитинчат морських левів, що ховаються під деревами", - сказав Франс, член Центру Системної Інтеграції та Стійкості при МДУ. "Хоча ми не можемо точно знати, куди підуть самки морських левів на материку, ми можемо використовувати моделі, щоб спрогнозувати це".

Люди перевезли новозеландських морських левів з материка на довколишні острови понад 200 років тому. За оцінками, їх залишилося близько 12 000, і новозеландські морські леви є одними з найрідкісніших у світі. Зусилля, створені задля захист істот, створили чималі популяції у тому щоб вони могли повернутися на материк. Морські леви-матері захищають своїх дитинчат і знайшли на відстані до 2 км (трохи більше милі) у лісі.


Морський лев знак перетину.
Фото: Amélie Augé

Хоча зустріти дитинча морського лева під сосною – це чудово, але є багато небезпек як для тварин, так і для людей. Їхнє потенційне середовище включає перешкоди, такі як дороги, огорожі для худоби та вирубування соснових лісів. Морських левів тут збивали машини, а також їх убивали навмисне. Більше того, матері морських левів, які важать до 160 кг (близько 350 фунтів), люто захищають своїх дитинчат.

Франс та її колеги розробили основу для створення інтегрованої бази даних моделей розповсюдження видів. Вона використовує кілька моделей для визначення вимог до середовища проживання самок морських левів та внутрішнього руху - пісок, трава та ліс у різний час сезону, внутрішні води та інші особливості суші, а також дані, що показують вплив людини – дороги, ферми, житлові будинки. Ці моделі були засновані на даних відстеження колоній морських левів на прилеглих островах та у тісній співпраці з Департаментом охорони природи Нової Зеландії.

Нова Зеландія досягла найбільшого успіху.

"В даний час на материку є тільки одна офіційна колонія для розмноження і всього кілька інших місць, де народжувалися дитинчата, але популяції все ще невеликі", - сказала Франс. «Майже 400 ділянок здаються неймовірним потенціалом для світлого майбутнього цих морських левів. Всі ознаки вказують на те, що в майбутньому з'явиться ще багато дитинчат морських левів, якщо ми зробимо все можливе, щоби привітати їх».

Карти, створені командою, доступні для громадськості, щоб їх можна було використовувати для виявлення потенційних небезпек та вивчення нових місць проживання.

Крім Франса, свій внесок зробили і Амелі Оге, Джим Файф, Юкіан Чжан, Натан МакНаллі, Хендрік Едельхофф, Ніко Балкенхол та Ян Енглер. Вони склали "Інтегровану базу даних SDM: підвищення актуальності та корисності моделей розподілу видів при контролі навколишнього середовища".

Робота проводиться за підтримки Департаменту охорони навколишнього середовища Нової Зеландії, а також інших організацій.


Дата новини: 15.11.2021
Джерело інформації: britishecologicalsociety.org
Автор джерела: Прес-служба BES
Дата опублікування перекладу: листопад 2021 року
Напрямок перекладу: англійська > українська
Якість перекладу: погана (я вчуся перекладати тексти)© Copyright
AntonInfo.com | InfoSbor.com