InfoSbor.com Domovská stránka → Pomozte novozélandským lachtanům usnadnit jejich cestu domů

Pomozte novozélandským lachtanům usnadnit jejich cestu domů

(Pozornost! Tento text přeložil nezkušený překladatel.
Chyby jsou možné.
Zdroj informací je zde: britishecologicalsociety.org)

Michiganská státní univerzita.

Postgraduální studentka Veronica France vytváří nový způsob, jak předefinovat lokalitu novozélandských lachtanů. Práce publikovaná v časopise Methods of Ecology and Evolution vám pomůže vyhnout se překvapení z toho, že při procházce v lese spatříte lachtany.


Novozélandští lachtani odpočívající v lese
Fotografie: Jim Fyfe

Doktorandka Veronica France z Michiganské státní univerzity (MSU) a její kolegové přišli s novým způsobem, jak nově definovat životní prostředí ohrožených novozélandských lachtanů tváří v tvář rostoucí populaci. Práce pomůže odstranit překvapení při setkání s lachtany na lesní procházce nebo na vaší zadní verandě. To už se tam děje.

Práce byla publikována v časopise „Methods of Ecology and Evolution“ pro tento měsíc.

Frans a jeho kolegové z Nového Zélandu, Německa a Belgie pracovali na zvýšení množství informací o vzorcích distribuce druhů tak, aby obsahovaly mnohem více informací, které realističtěji odrážejí, kam lachtani míří. Manažeři ochrany přírody si dlouho stěžovali, že tyto modely neodrážejí realitu, takže vytvoření lepšího nástroje by mohlo odhalit překážky pro vhodnější stanoviště.

„Jedna věc je pro rangery pozorovat lachtany na písečných plážích, ale něco úplně jiného pro ně je brodit se lesy a hledat mláďata lachtanů skrývajících se pod stromy,“ řekl Frans, člen Centra pro systémovou integraci a udržitelnost v Moskvě. Státní univerzita. "I když možná přesně nevíme, kam se lachtani na pevnině vydají, můžeme to předpovědět pomocí modelů."

Lidé převezli novozélandské lachtany z pevniny na blízké ostrovy před více než 200 lety. Odhaduje se, že jich zůstalo 12 000 a novozélandští lachtani patří k nejvzácnějším na světě. Úsilí o ochranu tvorů vytvořilo dostatečně velké populace, aby se mohly vrátit na pevninu. Lachtani chrání svá mláďata a byli nalezeni až 2 km (něco přes míli) v lese.


Lachtan přechod znamení.
Fotografie: Amélie Augé

I když je skvělé vidět mládě lachtana pod borovicí, existuje mnoho nebezpečí pro zvířata i lidi. Jejich potenciální stanoviště zahrnuje překážky, jako jsou silnice, ohrady pro dobytek a borové lesy. Lachtani zde byli sraženi auty a také byli zabíjeni úmyslně. A co víc, matky lachtanů, kteří váží až 160 kg (asi 350 liber), svá mláďata zuřivě chrání.

Frans a její kolegové vyvinuli rámec pro integrovanou databázi modelů distribuce druhů. Používá několik modelů k určení požadavků na stanoviště lachtanů a vnitřní pohyb - písek, tráva a les v různých ročních obdobích, vnitrozemské vody a další prvky země, stejně jako údaje, které ukazují vliv člověka - silnice, farmy, domy. . Tyto modely byly založeny na sledování dat z kolonií lachtanů na blízkých ostrovech a v úzké spolupráci s novozélandským ministerstvem ochrany přírody.

Nejúspěšnější byl Nový Zéland.

"V současné době je na pevnině pouze jedna oficiální chovná kolonie a jen několik dalších míst, kde se narodila telata, ale populace jsou stále malé," řekl Frans. „Téměř 400 míst se zdá být neuvěřitelným potenciálem pro lepší budoucnost těchto lachtanů. Všechny znaky ukazují na mnohem více lachtanů v budoucnu, pokud se pokusíme je pozdravit."

Mapy vytvořené týmem jsou k dispozici veřejnosti, takže je lze použít k identifikaci potenciálních nebezpečí a zkoumání nových stanovišť.

Kromě Francie přispěli Amelie Aage, Jim Fife, Yukian Zhang, Nathan McNally, Hendrik Edelhoff, Nico Balkenhaal a Jan Engler. Sestavili integrovanou databázi SDM: Zlepšení relevance a užitečnosti modelů distribuce druhů v environmentálním managementu.

Tato práce je podporována novozélandským ministerstvem ochrany přírody a dalšími organizacemi.


Datum novinky: 15.11.2021
Zdroj informací: britishecologicalsociety.org
Autor zdroje: BES Press Service
Datum vydání překladu: listopad 2021
Směr překladu: angličtina> čeština (slovenština)
Kvalita překladu: špatná (učím se překládat texty)© Copyright
AntonInfo.com | InfoSbor.com